بهترین اپلیکیشن آموزش زبان خارجی

اپلیکیشن آموزش زبان

آموزش زبان خارجی خصوصا انگلیسی امروزه لازمتر از هر زمان دیگری است چرا که زبان تولید علم و فناوری انگلیسی است و تقریبا می شود گفت یک زبان جهانی است. از این رو همه سعی دارند که به عنوان نخستین زبانی که یاد میگیرند سراغ انگلیسی بروند. واقع بین که باشیم یادگیری زبان در دوران ما ساده تر از گذشته است پس جایی برای تنبلی نمیماند. امروزه کلاس های آموزش زبان فراگیر شده اند و تعداد افرادی که زبان خارجی بلدند هم بیشتر شده اند، و این بسیار مهم است.

از همه مهمتر این که گوشی های هوشمند امروزی کار را بسیار ساده تر کرده اند، شبکه های اجتماعی مختلف که امکان ارتباط گیری با افراد خارجی وجود دارد یا اپلیکیشن های آموزش زبان خارجی که روشهای بسیار مناسبی را برای آموزش پیش گرفته اند کار را برای افرادی که قصد یادگیری زبانی خارجی را دارند بسیار ساده کرده اند.

در میان هزاران اپلیکیشنی که برای آموزش زبان توسعه یافته اند Drops که توسط غول فناوری گوگل توسعه یافته است، کاربردی تر به نظر می رسد. هرچه باشد توسط یکی از بزرگترین شرکت های فناوری توسعه یافته پس نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

در حال حاظر که این مطلب را مینویسم توسط اپلیکیشن Drops میتوان ۳۱ زبان زنده دنیا را آموخت. در حالی که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ به سر میبریم به جرات می توان گفت که برترین اپلیکیشن آموزش زبان خارجی در این سال Drops است. دراپس به معنی قطره ها است که اشاره به شکل یادگیری و انیمیشن های این اپ دارد.

توسط Drops میتوان زبان های زیر را به روشی بسیار ساده و به یاد ماندنی آموخت.

کره ای، ژاپنی، چینی، اسپانیایی، انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، دانمارکی، ایتالیایی، روسی، لهستانی، پرتغالی، عبری، عربی، ترکی، تاگالوگ (زبان فیلیپینی)، ویتنامی، اندونزیایی، دانمارکی، سوئدی، نروژی، ایسلندی، مجارستانی، هندی و اسپرانتو

ناگفته نماند که با وجود اپلیکیشن های قدرتمندی مثل Memrise و Duolingo که در آموزش زبان کاربردی بودنشان را اثبات کرده اند در گوگل پلی Drops به عنوان اپلیکیشن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

شاید دلیل اینکه Drops توانسته از رقبا پیشی بگیرد تمایز در طراحی و سبک آموزشی آن باشد که واقعا تاثیر گذار است.

Drops
Drops

رابط کاربری Drops بسیار زیبا، ساده و روان طراحی شده است که هر کسی را شیفته خودش میکند و سن و سال نمی شناسد. در طراحی آن رنگ ها در حداقل میزان ممکن به کار رفته اند و خبری از منوهای شلوغ و پر از تصاویر ثابت و متحرک نیست. Drops مبنای آموزش خود را بر گیمیفیکیشن گذاشته و در این مسیر از صدا و علائم سمبلیک به خوبی کمک می گیرد.

در این اپلیکیشن کلمات طوری دسته بندی شده اند که در مکالمات روزمره به کار می روند و از همه مهمتر به هم مرتبطند. بعنوان مثال وقتی قرار است در مورد غذاهای صبحانه یاد بگیرید به نان، شیرینی، شیر، تخم مرغ و … پرداخته می شود و مواردی چون کلمات مرتبط با تکنولوژی در این دسته بندی قرار نمی گیرند.

اپلیکیشن Drops روی کلماتی تمرکز کرده که در محاورات روزمره به کارتان می آیند. مثلا یک بخش مربوط به خوردنی هاست، دیگری در مورد وضعیت آب و هوا، موارد بعدی در مورد سلام و احوالپرسی، روابط خانوادگی، ورزش، علم و سیاست، بیزینس و تکنولوژی و هر چیز دیگری که در یک مکالمه روزمره به دردتان بخورد.

شما قرار است به کمک قطره ها سطوح مختلفی از هردسته از کلمات را در قالب بازی و سرگرمی بیاموزید. هماهنگی جالبی که بین صدا و تصاویر به کار رفته در اپلیکیشن وجود دارد آنرا دوست داشتنی تر کرده است.

هر درس از Drops به مدت ۵ دقیقه طول میکشد و شما در این مدت زمان کوتاه چندین بار هر کلمه را مرور خواهید کرد که به روش های مختلفی از شما سوال می شود.

تنها ایرادی که میشود به اپلیکیشن Drops گرفت رایگان نبودن کامل آن است که باید برای آزاد شدن سطوح مختلف پرداخت درون برنامه ای انجام دهید. گرفتن حق اشتراک برای ما ایرانی ها که محدودیت های بسیاری داریم کمی دشوار است از این رو میتوان این ویژگی را آزار دهنده دانست.

برای تست این اپلیکیشن میتوانید آنرا نصب کنید و از مراحل اولیه آن که رایگان هستند لذت ببرید. برای نصب این اپ می توانید از فروشگاه گوگل استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان Drops از گوگل پلی

درباره نویسنده: arbroosk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *