مذاکرات هسته ای همچنان بی نتیجه

وزرای خاررجه کشورهای اروپا و آمریکا پس از نشست با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ صادر کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وزرای خارجه اروپا و آمریکا بعد از دیدار در لندن با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی درباره مذاکرات هسته ای ایران صادر کردند.
این بیانیه بر «پیشرفت های محسوس» در مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ تصریح کرده اما می افزاید هنوز موضوعات مهمی هستند که باید حل شوند.
جان کری، وزیر خارجه آمریکا پس از حدود یک هفته رایزنی بین ایران و گروه ۱+۵ روز شنبه راهی لندن شد تا با وزرای خارجه کشورهای اروپایی درباره برنامه هسته ای ایران گفت و گو کند.
در بیانیه مشترک وزرای خارجه آمده است: «اکنون وقت آن است که ایران تصمیمات دشوار بگیرد.»
فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس پس از پایان این نشست در لندن گفت وزرای خارجه اروپایی توافق کرده اند که با ایران وارد «توافقی بد» که از خط قرمزها عبور کند، نخواهد شد.
بیانیه مشترک وزاری خارجه اروپایی در بحبوحه گزارش های رسانه ها که مدعی اختلافات بین واشنگتن و پاریس درباره برخی موضوعات هستند بر مواضع مشترک گروه ۱+۵ تأکید می کند.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
ما، وزرای خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا همراه با نماینده عالی اتحادیه اروپا عصر امروز برای مرور پیشرفت های مذاکرات هسته ای ایران دیدار کردیم.
موافقت کردیم که پیشرفت های محسوسی در حوزه های اساسی صورت گرفته، اگرچه هنوز موضوعات مهمی هستند که بر سر آنها توافق امکان پذیر نبوده است. اکنون وقت آن است که ایران، به طور ویژه تصمیمات دشوار بگیرد. مذاکرات ما، همراه با روسیه و چین، هفته آینده در لوزان آغاز می شود.

درباره نویسنده: علی مهران فر

علی از فعالان حوزه و فناوری اطلاعات است. او پیش از این مدیریت مجله اینترنتی کلیک را بر عهده داشته و هم اکنون به عنوان سردبیر در کورس فعالیت می کند. به دنیای تکنولوژی علاقه‌زیادی دارد. بازی‌های رایانه‌ای و فیلم هم بیش‌تر اوقات فراغت‌اش را پر می‌کنند.

ممکن است دوست داشته باشید

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *